Gå direkt till sidans innehåll

Fältarna i Järfälla

Fältarna i Järfälla finns ute på kvällar och helger för att möta barn och unga. Du känner igen oss på de vita jackorna.

Vi besöker fritidsgårdar, skolor och vistas på gator och torg. Vi samarbetar med socialtjänst, skola, polis, kyrka och föreningar.

Ring oss på vårt gemensamma fältnummer: 08-580 284 11

Uppsökande och före­byggande

Vi jobbar uppsökande och förebyggande med barn och ungdomar mellan 10 och 20 år. Det innebär att vi försöker att se till att alla barn och ungdomar får en så bra och trygg uppväxt som möjligt.

Tystnads­plikt och anmälnings­plikt

Vi har tystnadsplikt och får inte berätta vad ungdomar säger till oss, men om det är allvarliga saker som gör oss oroliga så har vi anmälnings­plikt. Det gör vi dock inte utan att informera ungdomarna först.

Kontakta oss

Johanna Lundblad

Telefon: 08-580 290 58
Mobil: 070-002 41 66
E-post: johanna.lundblad@jarfalla.se

Marcus Karlsson

Telefon: 08-580 284 74
Mobil: 070-002 36 06
E-post: marcus.karlsson@jarfalla.se

Oscar Matamoros

Telefon: 08-580 290 69
Mobil: 070-002 41 68
E-post: oscar.matamaros.alas@jarfalla.se

Sina Mofidi Rouhi

Telefon: 08-580 290 59
Mobil: 070-002 41 67
E-post: sina.mofidi.rouhi@jarfalla.se

Noshin Mansourian

Telefon: 08-580 295 88
Mobil: 070-002 41 65
E-post: noshin.mansourian@jarfalla.se

Thomas Melki

Telefon: 08-580 227 22
Mobil: 070-002 40 33
E-post: thomas.melki@jarfalla.se

Monica Robertsson

Telefon: 08-580 226 60
Mobil: 070-002 40 19
E-post: monica.robertsson@jarfalla.se

Besöksadress

Ynglingavägen 5A, Posthuset plan 2, Jakobsberg

Skicka e-post till Fältarna

Följ oss på Facebook: sv-se.facebook.com/faltarna.jarfalla

Instagram: faltarnajarfalla

Senast uppdaterad: 2019-01-29

Upp