Kontakta oss

Frågor om dina studier

Hjälp med webbansökan till SFI:

Tisdag 15.00-16.00 (plan 4, sal 454) på Järfällavägen 100.
Kontakta oss på: sfi@jarfalla.se

För dig som vill börja studera

Du som idag inte studerar på en skola är välkommen att kontakta Vux Vägledning: kontakt@jarfalla.se

Om du redan är elev på Lärcentrum

Studie- och yrkesvägledare Tereza Joud
(Grund, Gymn, Yrkesutbildningar)
tereza.joud@jarfalla.se

Studie- och yrkesvägledare Felicia Wallin
(SFI, Lärvux, Sfinx)
felicia.wallin@jarfalla.se

Frågor om att ansöka till SFI,
byta kurs, kursintyg med mera

Administratör Nadiya Frimet (SFI)
Telefon: 08-580 284 58
nadiya.frimet@jarfalla.se

Studie- och yrkesvägledare Tereza Joud
(grund, gymn, yrkesutbildningar)
tereza.joud@jarfalla.se

Intendent Carina Norin (Ekonomi)
Telefon: 08-580 283 86
carina.norin@jarfalla.se

Administratör Birgitta Gustafsson (Böcker)
Telefon: 08-580 283 45
birgitta.gustafsson@jarfalla.se

Skolledning

t.f. Rektor Tanya Berbyuk
tanya.berbyuk@jarfalla.se

Utbildningsansvarig spår 1 Sara Hjertstedt
Telefon: 08-580 229 88
sara.hjertstedt@jarfalla.se

Kontakta oss | Frågor & svar