Kontakta oss

Frågor om dina studier

Börja studera

Kontakta Vux vägledning här.

Du som läser hos oss

Studievägledare Felicia Wallin (SFI, Lärvux, Sfinx)   
felicia.wallin@jarfalla.se

Studievägledare Helena Risholm
(grundläggande, gymnasium, SFY Barn, SFY Kök, SFY kock)
helena.risholm@jarfalla.se

Frågor om att ansöka till SFI,
byta kurs, kursintyg m.m.

Administratör Nadiya Frimet (SFI)
Telefon: 08-580 284 58
nadiya.frimet@jarfalla.se

Administratör Kristina Lasko (Grund/gymn)   
Telefon: 08-580 284 36                     
kristina.lasko@jarfalla.se

Intendent Carina Norin (Ekonomi)
Telefon: 08-580 283 86
carina.norin@jarfalla.se

Administratör Birgitta Gustafsson (Böcker)
Telefon: 08-580 283 45
birgitta.gustafsson@jarfalla.se

Skolledning

Rektor Roberto Ghisler
Roberto.Ghisler@jarfalla.se

Biträdande rektor Eeva-Liisa Purolainen           
eeva-liisa.purolainen@jarfalla.se

Utbildningsansvarig spår 1/Bas Sara Hjertstedt
Telefon: 08-580 229 88
sara.hjertstedt@jarfalla.se

Kontakta oss | Frågor & svar