Kontakta oss

Frågor om dina studier

Hjälp med webbansökan till SFI:

Tisdag 15.00-16.00 (plan 4, sal 454) på Järfällavägen 100.
Kontakta oss på: sfi@jarfalla.se

För dig som vill börja studera

Du som idag inte studerar på en skola är välkommen att kontakta Vux Vägledning: kontakt@jarfalla.se

Om du redan är elev på Lärcentrum

Studie- och yrkesvägledare Susanne Gustavsson
(Grund, Gymn, Yrkesutbildningar)
susanne.gustavsson@jarfalla.se

Studievägledare Felicia Wallin
(SFI, Lärvux, Sfinx)
felicia.wallin@jarfalla.se

Frågor om att ansöka till SFI,
byta kurs, kursintyg med mera

Administratör Nadiya Frimet (SFI)
Telefon: 08-580 284 58
nadiya.frimet@jarfalla.se

T.f. biträdande rektor Tanya Berbyuk (Grund/Gy)
tanya.berbyuk@jarfalla.se

Intendent Carina Norin (Ekonomi)
Telefon: 08-580 283 86
carina.norin@jarfalla.se

Administratör Birgitta Gustafsson (Böcker)
Telefon: 08-580 283 45
birgitta.gustafsson@jarfalla.se

Säkerhetsansvarig Kristina Lasko
Telefon: 08-580 284 36
kristina.lasko@jarfalla.se

Skolledning

Rektor Roberto Ghisler
Roberto.Ghisler@jarfalla.se

T.f. biträdande rektor Tanya Berbyuk
tanya.berbyuk@jarfalla.se

Utbildningsansvarig spår 1/Bas Sara Hjertstedt
Telefon: 08-580 229 88
sara.hjertstedt@jarfalla.se

Kontakta oss | Frågor & svar